Babylon Village Classic 10k Dirty Sock 2013 Run Results

BABYLON CLASSIC DIRTY SOCK 10K

SUNDAY, AUGUST 18, 2013

FINISH LINE ROAD RACE TECHNICIANS

(516) 883-5599  FAX (516) 883-4657

http://www.FLRRT.com

Place Div/Tot  Name                    Ag S Town                 St Finish  Pace  
===== ======== ======================= == = ==================== == ======= ===== 
    1   1/14   MICHAEL BRANNIGAN       16 M EAST NORTHPORT       NY   32:48  5:17 

    2   1/14   PATRICK FANNEN          21 M WEST ISLIP           NY   34:08  5:30 
    3   2/14   RYAN ZILLMANN           24 M DEER PARK            NY   34:19  5:32 
    4   1/25   SHAWN POLLARD           28 M FARMINGDALE          NY   35:08  5:40 
    5   2/25   CHRIS MORFESI           25 M WEST BABYLON         NY   35:08  5:40 
    6   1/46   BOYD CARRINGTON         41 M AMITYVILLE           NY   35:26  5:43 
    7   3/14   JESSE THOMPSON          24 M BAY SHORE            NY   36:05  5:49 
    8   4/14   LUKE MERZ               20 M BABYLON              NY   36:12  5:50 
    9   2/14   PAOLO FIORE             18 M BRIGHT WATERS        NY   36:29  5:53 
   10   3/25   BRIAN KENNEDY           26 M NEWTON               MA   36:33  5:53 
   11   5/14   TOM EICKELBERG          24 M CORTLAND             NY   36:38  5:54 
   12   1/48   WIL WIDMAN, JR          49 M NORTH BABYLON        NY   36:43  5:55 
   13   2/46   WILLIAM FANNING         43 M WEST ISLIP           NY   37:49  6:06 
   14   4/25   CORY ZWERLEIN           28 M BROOKLYN             NY   37:58  6:07 
   15   3/14   TOMMY LOURO             17 M HOLTSVILLE           NY   38:01  6:07 
   16   4/14   BRIAN KREIDER           18 M HUNTINGTON           NY   38:01  6:07 
   17   1/9    LUCIANO FIORE           15 M BRIGHT WATERS        NY   38:45  6:15 
   18   3/46   TODD ROWLEY             43 M HUNTINGTON           NY   38:47  6:15 
   19   4/46   KEVIN GILL              41 M CARLE PLACE          NY   38:52  6:16 
   20   5/14   GREG OLIVA              18 M HOLBROOK             NY   38:54  6:16 
   21   1/39   MARTIN KNAPP            50 M BAY SHORE            NY   38:58  6:17 
   22   6/14   NICK MORFESI            16 M WEST BABYLON         NY   38:59  6:17 
   23   6/14   FRANK ARCURI JR         23 M BRIGHTWATERS         NY   39:11  6:19 
   24   5/46   TOMMY NETTUNO           43 M WEST BABYLON         NY   39:23  6:21 
   25   1/28   TRENT HAMPTON           34 M WEST BABYLON         NY   39:38  6:23 
   26   1/23   BETSY EIKELBERG         21 F LEONIA               NJ   39:40  6:23 
   27   2/28   VINCENT CAPPADORA       34 M DEER PERK            NY   39:51  6:25 
   28   1/33   KATIE MCGRATH           28 F OAKDALE              NY   40:14  6:29 
   29   7/14   RYAN CLIFFORD           16 M SEAFORD              NY   40:26  6:31 
   30   2/9    IAN CARROLL             14 M LAKE RONKONKOMA      NY   40:55  6:36 
   31   1/18   ALEXANDRA RUSSO         18 F BELLPORT             NY   41:14  6:39 
   32   6/46   EVAN GAFFNEY            43 M NEW YORK             NY   41:46  6:44 
   33   7/46   GUY LEIBSTEIN           44 M BABYLON              NY   41:59  6:46 
   34   1/45   JILL SKELLY             49 F BALDWIN              NY   42:05  6:47 
   35   2/23   CAITLIN UDE             21 F BABYLON              NY   42:06  6:47 
   36   2/33   JEANETTE HALL           29 F WEST BABYLON         NY   42:08  6:47 
   37   2/48   CHRIS DELMEDICO         47 M COMAMACK             NY   42:14  6:48 
   38   1/31   PAUL SALERNI            57 M LITTLE NECK          NY   42:29  6:51 
   39   3/48   ROBERT MITTLEMAN        48 M SYOSSET              NY   42:40  6:52 
   40   2/39   ALAN BAISCH             52 M SELDEN               NY   42:45  6:53 
   41   3/39   DAVID O'CONNOR          50 M BRIGHTWATERS         NY   42:48  6:54 
   42   1/13   ALAN OMAN               63 M BABYLON              NY   42:52  6:54 
   43   2/18   LAUREN DORSKY           18 F HUNTINGTON           NY   42:55  6:55 
   44   4/48   MIKE CARLSON            48 M BABYLON              NY   42:56  6:55 
   45   5/25   NICK HOLOWKA            28 M EAST SETAUKET        NY   43:10  6:57 
   46   2/31   MIKE BAARD              58 M MERRICK              NY   43:15  6:58 
   47   3/9    BRIAN MCCOFFREY         15 M BABYLON              NY   43:20  6:59 
   48   4/39   JOHN CLIFFORD           52 M SEAFORD              NY   43:28  7:00 
   49   1/60   SHARI KLARFELD          32 F PLAINVIEW            NY   43:30  7:00 
   50   1/29   BARBARA RUSSO           50 F BELLPORT             NY   43:34  7:01 
   51   1/34   MATT WOOD               38 M MILLER PLACE         NY   43:47  7:03 
   52   6/25   ED HARVEY               25 M GLENDALE             NY   44:00  7:05 
   53   8/46   ROB FESTA               41 M LINDENHURST          NY   44:06  7:06 
   54   5/48   TODD METRO              45 M HOLTSVILLE           NY   44:06  7:06 
   55   8/14   MICK GADALETA           16 M LANSDALE             PA   44:11  7:07 
   56   3/18   KATE MCCORMACK          16 F COPIAGUE             NY   44:12  7:07 
   57   2/34   JASON IHLE              35 M EAST NORTHPORT       NY   44:14  7:07 
   58   5/39   JIM FREISS              50 M BLUE POINT           NY   44:18  7:08 
   59   7/14   EDWIN CANEPA            23 M SOUND BEACH          NY   44:24  7:09 
   60   3/34   VINCENT KEAVENY         36 M EAST NORTHPORT       NY   44:26  7:09 
   61   6/39   MICHAEL MCCORMACK       50 M COPIAGUE             NY   44:31  7:10 
   62   6/48   STEVEN AMOROSO          46 M GREENLAWN            NY   44:31  7:10 
   63   7/48   JOE WILKONSKI           45 M DEER PARK            NY   44:37  7:11 
   64   4/18   DANELLE MILO            19 F WEST ISLIP           NY   44:53  7:14 
   65   4/34   BRIAN DELL              36 M MELVILLE             NY   45:02  7:15 
   66   3/31   PAT ENGLE               55 M BELLMORE             NY   45:04  7:16 
   67   3/23   MAGGIE TIGHE            21 F BABYLON              NY   45:08  7:16 
   68   7/39   TOD S. FICHTELBERG      54 M KINGS PARK           NY   45:26  7:19 
   69   7/25   B THOMAS KOSTIW         25 M WEST BABYLON         NY   45:32  7:20 
   70   3/28   ANDREW MCLAUGHLIN       33 M RONKONKOMA           NY   45:33  7:20 
   71   8/25   MICHAEL EDMONDS         26 M SMITHTOWN            NY   45:34  7:20 
   72   5/34   KEITH DILLON            36 M WEST ISLIP           NY   45:45  7:22 
   73   6/34   JOSHUA BOSLEY           36 M ISLIP                NY   45:48  7:23 
   74   7/34   BRIAN MALONEY           36 M BABYLON              NY   45:53  7:23 
   75   3/33   KIMBERLY CITARRELLA     28 F WEST ISLIP           NY   46:11  7:26 
   76   1/12   NATALIE KANAAN          14 F NORTH BABYLON        NY   46:13  7:27 
   77   4/23   VERONICA L. ALVARADO    20 F BALDWIN              NY   46:17  7:27 
   78   2/45   JULIE KNAPP             46 F NESCONSET            NY   46:17  7:27 
   79   8/48   RICH TANTONE            48 M WEST ISLIP           NY   46:20  7:28 
   80   9/46   HECTOR JAMAMILLO        42 M BALDWIN              NY   46:25  7:29 
   81   3/45   NANCY TANTONE           48 F WEST ISLIP           NY   46:25  7:29 
   82   4/28   STEPHEN SCHUH           33 M BABYLON              NY   46:29  7:29 
   83   4/33   NICHOLE CAPPADORA       27 F DEER PERK            NY   46:31  7:30 
   84   9/14   JOSH BROWN              19 M MASSAPEQUA           NY   46:42  7:31 
   85   1/4    GARY MULRCKE            73 M HUNTINGTON           NY   46:43  7:32 
   86   9/25   BRIAN FRIEDRICH         25 M NEW YORK             NY   46:56  7:34 
   87   4/9    JOHNATHON CARBONI       15 M WEST BABYLON         NY   46:59  7:34 
   88  10/14   DAN STERN               18 M CENTEREACH           NY   46:59  7:34 
   89  10/46   SEAN KEELY              42 M OAKDALE              NY   47:03  7:35 
   90  11/14   KEVIN SANDERS           19 M WADING RIVER         NY   47:03  7:35 
   91   2/12   GABRIELLA MOTT          13 F RONKONKOMA           NY   47:04  7:35 
   92  11/46   BENJAMIN BEAVERS        40 M AMITYVILLE           NY   47:09  7:36 
   93   1/44   ERIKA HABERSAAT         35 F ROCKY POINT          NY   47:11  7:36 
   94  12/14   MIKE CARLSON JR         16 M BABYLON              NY   47:12  7:36 
   95   8/39   TERRENCE HINES          51 M LINDENHURST          NY   47:14  7:37 
   96   5/23   STEFANIE BAUER          20 F WEST ISLIP           NY   47:16  7:37 
   97   2/13   PETER MARTIN            63 M BELLMORE             NY   47:28  7:39 
   98   2/60   JULIE FISCHER           32 F SMITHTOWN            NY   47:31  7:39 
   99   5/9    NOLAN LOTTER            15 M WEST ISLIP           NY   47:38  7:40 
  100   5/28   BENJAMIN MULLER         31 M WEST HEMPSTEAD       NY   47:40  7:41 
  101   1/11   FRANK FALLON            65 M ISLIP                NY   47:44  7:41 
  102  12/46   JASON SANTOS            41 M BOHEMIA              NY   47:48  7:42 
  103   2/44   JEANETTE HAMPEL         38 F WEST ISLIP           NY   47:50  7:42 
  104   6/28   KEITH MITCHELL          31 M BABYLON              NY   47:51  7:42 
  105   9/39   KONRAD KLECHTA          52 M COPIAGUE             NY   47:54  7:43 
  106   9/48   BRETT HARRIS            45 M WESTBURY             NY   47:58  7:44 
  107   1/37   EILEEN HARRIS           41 F WESTBURY             NY   47:59  7:44 
  108   3/60   HEATHER FISHER          33 F WEST ISLIP           NY   48:01  7:44 
  109   4/31   RICHMOND C. ALEXANDER   55 M WEST BABYLON         NY   48:02  7:44 
  110   5/33   JESSICA STANKARD        29 F BABYLON              NY   48:08  7:45 
  111   4/45   MAUREEN STAMMERS-JANZEN 47 F HUNTINGTON STATION   NY   48:22  7:47 
  112   8/14   JOSUE MOYA              24 M MASSAPEQUA           NY   48:25  7:48 
  113  10/48   PETER IMPAGLIAZZO       46 M WEST ISLIP           NY   48:26  7:48 
  114   2/4    TOM MAILE               71 M CORTLANDT MANOR      NY   48:35  7:50 
  115  11/48   FRANK HOLMES            46 M MILLER PLACE         NY   48:37  7:50 
  116  10/39   FRANK BORGI             50 M MASSAPEQUA           NY   48:40  7:50 
  117  11/39   DOUGLAS GRAHAM          53 M BRIGHTWATERS         NY   48:44  7:51 
  118  10/25   BRENDAN MULLADY         27 M BABYLON              NY   48:48  7:52 
  119  13/46   ROBERT KROLLAGE         41 M BABYLON              NY   48:50  7:52 
  120   9/14   MIKE STERN              20 M CENTEREACH           NY   48:51  7:52 
  121   5/45   SHEILA MULFORD          49 F BABYLON              NY   48:55  7:53 
  122   6/9    JACK STANTON            15 M WEST ISLIP           NY   48:59  7:53 
  123  11/25   MICHAEL LONG            25 M BROOKLYN             NY   48:59  7:53 
  124  14/46   HOWARD LEINER           44 M MERRICK              NY   49:03  7:54 
  125   8/34   GUY VITALE              38 M CORAM                NY   49:07  7:55 
  126   3/13   JOHN HAMILTON           60 M WEST ISLIP           NY   49:12  7:56 
  127  15/46   ANTHONY TRAMA           43 M BABYLON              NY   49:13  7:56 
  128  12/48   KOJIRO KATAYAMA         48 M SYOSSET              NY   49:29  7:58 
  129   9/34   ANDREW MARULIS          37 M SMITHTOWN            NY   49:38  8:00 
  130   5/18   KAILEEN HART            17 F BABYLON              NY   49:38  8:00 
  131   2/37   KAROLE KALIN-HOLMES     41 F MILLER PLACE         NM   49:38  8:00 
  132   1/10   LORRAINE HUETHER        57 F MASSAPEQUA           NY   49:43  8:00 
  133   5/31   JOHN SOROCCO            59 M BROOKLYN             NY   49:45  8:01 
  134  16/46   PAUL MELENDEZ           40 M NESCONSET            NY   49:46  8:01 
  135   2/29   MARY LENZI              53 F HAUPPAUGE            NY   49:53  8:02 
  136   3/29   DEE VOGT                53 F HUNTINGTON           NY   49:58  8:03 
  137  12/25   BRIAN RATH              29 M BABYLON              NY   49:58  8:03 
  138  17/46   STEVE MAUCERE           40 M WEST BABYLON         NY   50:09  8:05 
  139  10/34   HOWIE SALUS             39 M WEST ISLIP           NY   50:12  8:05 
  140   6/31   JAMES MCFARLANE         57 M RIDGEWOOD            NY   50:16  8:06 
  141  13/48   LANCE AXELROD           49 M MERRICK              NY   50:17  8:06 
  142   6/33   JENNIFER LODICO         28 F LYNBROOK             NY   50:18  8:06 
  143   7/31   FRANK MARTINEZ          56 M COMMACK              NY   50:24  8:07 
  144   3/44   JENNIFER LINDSTADT      38 F SAINT JAMES          NY   50:25  8:07 
  145   6/18   LIZ FALLON              18 F ISLIP                NY   50:31  8:08 
  146  13/25   DAVID HAHN              25 M PATCHOGUE            NY   50:33  8:09 
  147   7/28   FRED STEIN              32 M BABYLON              NY   50:34  8:09 
  148  12/39   DAVID WINN              52 M NEW YORK             NY   50:34  8:09 
  149  13/39   ED CARROLL              52 M LAKE RONKONKOMA      NY   50:38  8:09 
  150   8/28   MATTHEW DIDERIKSEN      31 M OAKDALE              NY   50:40  8:10 
  151   2/10   MAUREEN JOYCE           57 F EAST NORTHPORT       NY   50:40  8:10 
  152   7/18   ROSE ANN BENCIVENGGA    17 F BABYLON              NY   50:44  8:10 
  153  18/46   ANTHONY MEDIAVILLA      43 M ISLIP TERRACE        NY   50:44  8:10 
  154  11/34   CHRIS NETTUNO           38 M WESTBURY             NY   50:44  8:10 
  155  14/48   JIM HORAN               45 M WEST ISLIP           NY   50:44  8:10 
  156   6/45   MOLLY CORCORAN          45 F BABYLON              NY   50:48  8:11 
  157   4/13   EDWARD BUONOCORE        60 M YAPHANK              NY   50:50  8:11 
  158   3/12   SARAH MERCURIO          15 F WEST ISLIP           NY   50:52  8:12 
  159   7/33   NICOLE SOTTILO          25 F RIDGE                NY   50:55  8:12 
  160  15/48   CHARLES SOTTILO         48 M SOUND BEACH          NY   50:55  8:12 
  161  14/39   GERARD RUPPER           52 M COPIAGUE             NY   50:57  8:12 
  162  12/34   JUSTIN DRACH            35 M MIDDLE ISLAND        NY   51:01  8:13 
  163   8/31   PAUL NELSON             58 M SAINT JAMES          NY   51:05  8:14 
  164  13/34   TED AERNI               39 M BABYLON              NY   51:08  8:14 
  165   4/44   KAREN HAYES             38 F BABYLON              NY   51:12  8:15 
  166  16/48   ERIC CARVER             47 M PATCHOGUE            NY   51:12  8:15 
  167   9/31   MICHAEL OLIVERI         58 M BAY SHORE            NY   51:13  8:15 
  168   3/37   RANDI SHELOWITZ-BRYMER  43 F LONG BEACH           NY   51:14  8:15 
  169   6/23   AMANDA WHITTAKER        21 F WEST BABYLON         NY   51:16  8:15 
  170   9/28   DOUGLAS CORDOVA         30 M FREEPORT             NY   51:17  8:16 
  171   4/60   NOELLE CUTTER           31 F FARMINGDALE          NY   51:23  8:17 
  172  14/34   JASON CALZADILLA        36 M WEST BABYLON         NY   51:29  8:18 
  173   4/37   ELIZABETH KEELY         43 F OAKDALE              NY   51:31  8:18 
  174  19/46   MIKE KELLY              43 M BELLMORE             NY   51:31  8:18 
  175  10/28   CHRIS HAMILTON          32 M WEST ISLIP           NY   51:32  8:18 
  176  14/25   ALEX HILDERBRANDT       26 M WESTBURY             NY   51:37  8:19 
  177   8/33   KERRI MITCHELL          26 F BABYLON              NY   51:45  8:20 
  178   5/44   JENNIFER PHILLIPS       36 F LAKE RONKONKOMA      NY   51:47  8:20 
  179  10/31   JERRY CRENNAN           55 M PATCHOGUE            NY   51:51  8:21 
  180   4/12   MEGHAN BEVAN            15 F WEST ISLIP           NY   51:53  8:21 
  181   1/9    EILEEN GUARASCIO        60 F PATCHOGUE            NY   51:54  8:22 
  182  11/28   DAVID ACKERMAN          30 M DEER PARK            NY   51:54  8:22 
  183   5/60   LEAH FISHER             32 F EAST ROCKAWAY        NY   51:54  8:22 
  184   9/33   MEGHAN LAVERY           29 F ROCKY POINT          NY   52:06  8:23 
  185  17/48   PAUL HAMMOND HAMMOND    45 M NORTH MERRICK        NY   52:08  8:24 
  186  18/48   RAYMOND WHITTAKER       46 M BABYLON              NY   52:12  8:25 
  187  15/34   JEREMY EINHART          37 M EAST ISLIP           NY   52:18  8:25 
  188  20/46   KEVIN O'BRIEN           42 M BABYLON              NY   52:19  8:26 
  189  19/48   MARTIN WHITE            49 M CENTERPORT           NY   52:23  8:26 
  190  21/46   ROB DEVINNEY            42 M LONG BEACH           NY   52:25  8:27 
  191  11/31   ROBERT ELSENER          58 M EAST NORTHPORT       NY   52:28  8:27 
  192  15/39   MICHAEL PARISI          51 M WEST ISLIP           NY   52:34  8:28 
  193  12/28   WILLIAM RICHARDS        31 M ISLIP                NY   52:39  8:29 
  194   6/44   ANDREA NERLICH          36 F HUNTINGTON           NY   52:46  8:30 
  195  13/28   FRANK HALL III          33 M SELDEN               NY   52:47  8:30 
  196   6/60   AGATA JASNIEWSKI        30 F MASSAPEQUA PARK      NY   52:55  8:31 
  197  14/28   PAUL WINERITER          30 M MASSAPEQUA PARK      NY   52:57  8:32 
  198  20/48   JAMES DONNELLY          47 M STONY BROOK          NY   52:58  8:32 
  199  22/46   JUSTIN GALBRAITH        44 M BRIGHTWATERS         NY   53:04  8:33 
  200   7/44   DANIELLE VEDDER         37 F E. NORTHPORT         NY   53:08  8:33 
  201  15/28   JOHN FRAGALE            30 M MELVILLE             NY   53:15  8:35 
  202   7/60   KELSEY LAPORT           30 F RONKONKOMA           NY   53:16  8:35 
  203  15/25   STEVEN MANCINO          26 M HOLBROOK             NY   53:16  8:35 
  204  23/46   MICHAEL MINERVA         41 M SAYVILLE             NY   53:17  8:35 
  205   8/60   LAURA RYDER             32 F DIX HILLS            NY   53:19  8:35 
  206  10/33   NICOLE DINATALE         29 F FARMINGDALE          NY   53:19  8:35 
  207  24/46   PAUL BUENCAMINO         44 M BABYLON              NY   53:20  8:35 
  208   7/45   CHRISTINE TAMNEY        47 F NORTH BABYLON        NY   53:25  8:36 
  209   9/60   ANDREA ACCOMANDO        30 F WEST ISLIP           NY   53:28  8:37 
  210  16/28   SALVATORE ACCOMANDO     31 M WEST ISLIP           NY   53:28  8:37 
  211  11/33   STEFANIE AMBROSIO       28 F BABYLON              NY   53:34  8:38 
  212  25/46   PETER LINDSTADT         42 M SAINT JAMES          NY   53:38  8:38 
  213  16/39   BRIAN TIGHE             54 M BABYLON              NY   53:39  8:38 
  214   8/45   MAUREEN SALVADORI       47 F WEST BABYLON         NY   53:40  8:39 
  215  17/28   KIERNAN LANNON          31 M SMITHTOWN            NY   53:41  8:39 
  216  18/28   PATRICK MCBRIDE         33 M ISLIP                NY   53:41  8:39 
  217   9/45   SUSAN COSENTINO         46 F WEST ISLIP           NY   53:43  8:39 
  218  12/31   FRANK ARCURI            55 M BRIGHTWATERS         NY   53:44  8:39 
  219  16/25   SEAN MURPHY             25 M WESTBURY             NY   53:45  8:39 
  220   8/18   DANA HENDERSON          18 F EAST ISLIP           NY   53:53  8:41 
  221   5/37   KAREN LABECK            43 F WEST ISLIP           NY   53:54  8:41 
  222  16/34   DEEPAK CHOPRA           38 M BETHPAGE             NY   53:56  8:41 
  223   8/44   DONNA GENTILE           36 F LONG BEACH           NY   53:56  8:41 
  224  21/48   JOSEPH WHITE            47 M WEST ISLIP           NY   53:59  8:42 
  225  10/60   MARGUERITE SPRIGGS      32 F MASSAPEQUA           NY   54:03  8:42 
  226  10/45   KATHLEEN BAIER          48 F EAST ISLIP           NY   54:03  8:42 
  227  13/31   MARIO FIORE             55 M BRIGHT WATERS        NY   54:07  8:43 
  228  11/45   MICHELLE LOCKLIN        48 F EAST ISLIP           NY   54:08  8:43 
  229  12/45   MAUREEN IMPAGLIAZZO     45 F WEST ISLIP           NY   54:12  8:44 
  230   6/37   ELLEN HOGAN             41 F BABYLON              NY   54:14  8:44 
  231  14/31   CHARLES CUSENZA         56 M SYOSSET              NY   54:15  8:44 
  232  17/39   JIM CONNELLY            50 M CHATHAM              NJ   54:20  8:45 
  233  11/60   ERIN SONNARZ            32 F GARDEN CITY          NY   54:21  8:45 
  234  17/25   RUSSELL FRAGALE         28 M WARWICK              NY   54:23  8:45 
  235  26/46   PAUL VIAR               42 M WEST ISLIP           NY   54:31  8:47 
  236  17/34   BILL CHRISTENSEN        36 M WEST ISLIP           NY   54:33  8:47 
  237  15/31   ROBER M. ALVARADO       59 M BALDWIN              NY   54:39  8:48 
  238  18/34   STEPHEN OSTENDORFF      35 M NORTHPORT            NY   54:42  8:49 
  239  22/48   DANIEL LITWIN           47 M CENTEREACH           NY   54:46  8:49 
  240  10/14   JUSTIN CARLSON          22 M MERRICK              NY   54:50  8:50 
  241  12/60   MARY BETH TIEDEMANN     32 F WEST SAYVILLE        NY   54:50  8:50 
  242  27/46   PATRICK KEANE           41 M LONG BEACH           NY   54:51  8:50 
  243  28/46   GLENN COHN              42 M MT SINAI             NY   54:56  8:51 
  244  16/31   ED HUETHER              56 M FARMINGDALE          NY   54:57  8:51 
  245  29/46   JOSEPH GUASTO           44 M WEST BABYLON         NY   54:58  8:51 
  246  19/28   CHRISTOPHER SPINOSO     34 M WANTAGH              NY   55:03  8:52 
  247  23/48   MICHAEL MORROW          48 M BABYLON              NY   55:05  8:52 
  248   9/44   BARBARA KROLLAGE        38 F BABYLON              NY   55:08  8:53 
  249  20/28   GREG JEMISON            34 M BABYLON              NY   55:17  8:54 
  250   2/9    PAMELA LEE              60 F SYOSSET              NY   55:19  8:54 
  251  13/45   KAREN ECHEVERRIA-PINNA  46 F FARMINGDALE          NY   55:24  8:55 
  252  12/33   SAMANTHA ROSARIO        29 F NORTH BABYLON        NY   55:26  8:56 
  253  18/39   DAVID KENNEDY           54 M WEST BABYLON         NY   55:36  8:57 
  254   5/13   PETER JUDGE             60 M BRIGHTWATERS         NY   55:37  8:57 
  255   7/9    CONNOR FEWELL           12 M OAKDALE              NY   55:43  8:58 
  256  13/60   TINA EVAN               34 F EAST SETAUKET        NY   55:47  8:59 
  257   4/29   CHRISTINE EDMONDS       50 F ROCKY POINT          NY   55:48  8:59 
  258  19/34   MICHAEL ROSSETTI        38 M HICKSVILLE           NY   55:49  8:59 
  259  30/46   JOEY LUZOPONE           44 M COMMACK              NY   55:52  9:00 
  260   3/9    GLORIA WITHUS           63 F BRENTWOOD            NY   55:55  9:00 
  261   3/4    LEWIS THORNTON          70 M MEDFORD              NY   55:56  9:01 
  262   6/13   GLENN MORSE             64 M MASSAPEQUA           NY   55:57  9:01 
  263  24/48   ALFRED GUY JR           49 M NEW YORK             NY   55:59  9:01 
  264  13/33   TINA ABRAHAM            29 F PLAINVIEW            NY   55:59  9:01 
  265   7/13   TOM ZIMOULIS            60 M MEDFORD              NY   56:05  9:02 
  266  14/60   DONNA KOROLCZUK-FUENTES 33 F MELVILLE             NY   56:06  9:02 
  267  20/34   CHRIS KOROLCZUK         39 M MELVILLE             NY   56:10  9:03 
  268   7/23   MARIE MOSOT             23 F LINDENHURST          NY   56:11  9:03 
  269  15/60   ERIN SHEEHAN            32 F LEVITTOWN            NY   56:12  9:03 
  270  17/31   PHILIP HANDY            58 M SYOSSET              NY   56:14  9:03 
  271  18/31   BILL GUICHARD           58 M MELVILLE             NY   56:16  9:04 
  272  31/46   KRISTOPHER SCHMITT      40 M NORTH BABYLON        NY   56:19  9:04 
  273   5/29   MAURA CARROLL           53 F ISLIP                NY   56:19  9:04 
  274  18/25   LAWRENCE BILELLO        28 M DIX HILLS            NY   56:23  9:05 
  275   7/37   ANGELA WAKEFIELD-KUBELL 40 F SAINT JAMES          NY   56:25  9:05 
  276   6/29   MARY MAGGIO             51 F NORTHPORT            NY   56:28  9:06 
  277   9/18   HOLLY MASCOLO           18 F WEST ISLIP           NY   56:31  9:06 
  278  16/60   KRISTIE LEGGIO          30 F BAY SHORE            NY   56:38  9:07 
  279   8/37   DANIELLE BORGO          43 F NORTH BABYLON        NY   56:40  9:08 
  280  19/25   MICHAEL LONG            28 M SMITHTOWN            NY   56:42  9:08 
  281  19/31   FRANK SCORCIA           55 M LINDENHURST          NY   56:45  9:08 
  282  10/44   COURTNEY HOWARD         39 F BABYLON              NY   56:45  9:08 
  283   5/12   AISLINN KEELY           15 F OAKDALE              NY   56:47  9:09 
  284  17/60   JENNIFER BOSLEY         33 F ISLIP                NY   56:49  9:09 
  285   1/3    IRENE ROBINSON          67 F WEST ISLIP           NY   56:49  9:09 
  286  11/44   KELLIE FORST            38 F ISLIP                NY   56:53  9:10 
  287  21/28   TIMOTHY SINI            33 M BABYLON              NY   56:55  9:10 
  288  32/46   JOTHI NARAYANAN         40 M SMITHTOWN            NY   56:56  9:10 
  289   8/23   AILEEN IORIO            23 F BAYPORT              NY   56:57  9:10 
  290   9/37   KELLIE BURK             41 F EAST ISLIP           NY   56:58  9:10 
  291  20/31   BOB MCKEE               57 M LINDENHURST          NY   57:01  9:11 
  292  33/46   ROBERT HANSON           43 M CORAM                NY   57:07  9:12 
  293  14/45   KATHERINE WELCH         46 F ROCKY POINT          NY   57:07  9:12 
  294  21/34   RICH LEVY               36 M MELVILLE             NY   57:08  9:12 
  295  25/48   STEVEN KREIT            46 M HEWLETT              NY   57:11  9:12 
  296  26/48   BRIAN SILVER            46 M LYNBROOK             NY   57:11  9:12 
  297  12/44   ROSIE CIRO              38 F MERRICK              NY   57:17  9:13 
  298  27/48   ROB VINCI               45 M BROOKLYN             NY   57:18  9:14 
  299  19/39   GREGORY BARANDIARAN     50 M BABYLON              NY   57:20  9:14 
  300  28/48   ROBERT RATE             48 M SELDEN               NY   57:21  9:14 
  301  15/45   EVA CASALE              48 F GLEN COVE            NY   57:22  9:14 
  302  29/48   MICHAEL GADALETA        46 M GLEN COVE            NY   57:23  9:14 
  303  22/34   MARC NICOLS             39 M DEER PARK            NY   57:23  9:15 
  304  11/14   BRYANT STROZINSKY       24 M WEST ISLIP           NY   57:24  9:15 
  305  10/37   NOREEN MCGINN           43 F MORICHES             NY   57:25  9:15 
  306   7/29   VANESSA ELBAUM          51 F MELVILLE             NY   57:25  9:15 
  307   9/23   COURTNEY SCHREIBER      23 F LAKE RONKONKOMA      NY   57:30  9:16 
  308   2/11   HUBERT KEEN             68 M FARMINGDALE          NY   57:33  9:16 
  309  20/39   LEW BAUER               53 M MASSAPEQUA           NY   57:35  9:16 
  310   3/11   ROBERT MITUNIEWICZ      65 M WANTAGH              NY   57:36  9:17 
  311  13/14   DAVID MARTINS           16 M BABYLON              NY   57:38  9:17 
  312  21/31   ROBERT CARBERRY         58 M BABYLON              NY   57:40  9:17 
  313   8/29   JUDI KIESECKER          52 F MEDFORD              NY   57:48  9:19 
  314  21/39   GLENN CORBETT           51 M ISLIP                NY   57:56  9:20 
  315  10/18   SARAH STEIGER           17 F SELDEN               NY   57:59  9:20 
  316  11/18   ERICA DOHERTY           17 F CENTEREACH           NY   58:01  9:21 
  317  18/60   DEBBIEANNE BAIONE-DODA  34 F SMITHTOWN            NY   58:02  9:21 
  318  11/37   GINA GOLDSTEIN          42 F BABYLON              NY   58:09  9:22 
  319  13/44   CHRISTINE MACFADDEN     37 F BABYLON              NY   58:11  9:22 
  320   9/29   BARBARA VALLEE          52 F NORTH BABYLON        NY   58:15  9:23 
  321  30/48   MARK LESSING            47 M BABYLON              NY   58:17  9:23 
  322  34/46   FAROOQ GHOURI           44 M WOODBURY             NY   58:17  9:23 
  323  14/33   KELLY EAGAN             25 F ST. JAMES            NY   58:19  9:23 
  324  20/25   TOM AMBROGI             25 M ST. JAMES            NV   58:19  9:23 
  325  23/34   NASH BIRHOLZ            35 M WEST ISLIP           NY   58:20  9:24 
  326   8/13   ROBERT BRENNAN          61 M BABYLON              NY   58:27  9:25 
  327  24/34   MICHAEL MOLLOY          35 M BAY SHORE            NY   58:29  9:25 
  328  25/34   ANDREW BRODERICK        35 M WEST BABYLON         NY   58:33  9:26 
  329  14/44   KAREN FRIEDMAN          36 F PLAINVIEW            NY   58:37  9:26 
  330  21/25   STEPHEN JANTZ           26 M PATCHOGUE            NY   58:42  9:27 
  331  15/44   CATHERINE MCLOUGHLIN    38 F LINDENHURST          NY   58:44  9:27 
  332  22/39   BILL COSTANZO           51 M BABYLON              NY   58:48  9:28 
  333  31/48   WAYNE ROCK              48 M EAST MARION          NY   58:49  9:28 
  334  19/60   KRISTEN BUCARIA         33 F BABYLON              NY   58:50  9:28 
  335  16/45   BRENDA HAGER            48 F HICKSVILLE           NY   58:53  9:29 
  336  32/48   DARREN BELCHER          48 M WEST BABYLON         NY   58:53  9:29 
  337  23/39   PAUL BEVAN              51 M WEST ISLIP           NY   58:55  9:29 
  338  12/37   DANA STANSELL           40 F ISLIP                NY   58:56  9:29 
  339   4/9    MARY SIRAGUSA           60 F WEST ISLIP           NY   58:57  9:30 
  340  24/39   JOE CAMBRIA             50 M SEAFORD              NY   59:02  9:30 
  341  17/45   SUSAN IACCARINO         47 F DIX HILLS            NY   59:03  9:31 
  342  20/60   MICHELLE HARRISON       31 F BABYLON              NY   59:10  9:32 
  343  33/48   JAMES MCGETRICK         45 M BABYLON              NY   59:13  9:32 
  344  12/18   PAXTON MITTLEMAN        18 F SYOSSET              NY   59:14  9:32 
  345  21/60   JANINE ESPOSITO         33 F NORTH MASSAPEQUA     NY   59:16  9:33 
  346  35/46   VIC GUADAGNINO          42 M PATCHOGUE            NY   59:16  9:33 
  347  16/44   MICHELE BECKER          39 F RIDGEWOOD            NJ   59:17  9:33 
  348  17/44   ERICA RESVANIS          37 F STONY BROOK          NY   59:17  9:33 
  349  18/44   JENIPHER QUINTANILLA    38 F N.BABYLON            NY   59:20  9:33 
  350  36/46   PETER MANISCALCO        42 M BLUE POINT           NY   59:23  9:34 
  351  13/37   YOLANDA STAHL           41 F MERRICK              NY   59:25  9:34 
  352  22/60   JESSICA BRUCIA          33 F NEW YORK             NY   59:27  9:34 
  353   1/1    ETHAN SOMMERS           10 M WASHINGTON           NC   59:27  9:34 
  354  13/18   BRENNA O'MALLEY         18 F LIBERTY              NY   59:30  9:35 
  355  19/44   LENA SCUNZIANO          38 F MELVILLE             NY   59:34  9:36 
  356  23/60   LAUREN GOTTA            31 F NORTH BABYLON        NY   59:37  9:36 
  357  14/37   KATHLEEN AUER           42 F BETHPAGE             NY   59:37  9:36 
  358   4/4    JOSE MENDEZ             74 M BRENTWOOD            NY   59:38  9:36 
  359  24/60   JACLYN DONNELLY         33 F STONY BROOK          NY   59:39  9:36 
  360  34/48   TONY SUERW              46 M BABYLON              NY   59:50  9:38 
  361  20/44   ALLISON DORN            38 F BAY SHORE            NY   59:50  9:38 
  362  37/46   STEVE DELACRAUSAZ       44 M WEST BABYLON         NY   59:52  9:38 
  363  25/60   HELEN AERNI             34 F BABYLON              NY   59:53  9:39 
  364  18/45   PEGGY PASHEN            49 F BABYLON              NY   59:53  9:39 
  365  22/31   DENNIS ELDER            58 M SAYVILLE             NY 1:00:00  9:40 
  366  38/46   RICH LAUTATO            44 M MILLER PLACE         NY 1:00:01  9:40 
  367  10/23   ALISON BENINCASE        20 F OAKDALE              NY 1:00:01  9:40 
  368  10/29   SUE FITZPATRICK         53 F DIX HILLS            NY 1:00:05  9:40 
  369  11/29   SUSAN FIORE             50 F BAY SHORE            NY 1:00:06  9:41 
  370  19/45   HEIDI MANZO             46 F NORTH BABYLON        NY 1:00:06  9:41 
  371  35/48   JERRY YOUNG             45 M NORTH BABYLON        NY 1:00:07  9:41 
  372  39/46   ADAM SMALL              43 M MERRICK              NY 1:00:08  9:41 
  373  15/37   JENNIFER MERCURIO       43 F WEST ISLIP           NY 1:00:09  9:41 
  374  26/60   EMMA SAUNDERS-MEOLA     34 F NESCONSET            NY 1:00:10  9:41 
  375  26/34   JOHN HEALY              36 M MERRICK              NY 1:00:11  9:41 
  376  27/60   KRISTIN LALLY           31 F WEST ISLIP           NY 1:00:13  9:42 
  377   6/12   JADEN HAMPEL            11 F WEST ISLIP           NY 1:00:15  9:42 
  378  23/31   GARY MAZZA              58 M BELLMORE             NY 1:00:17  9:42 
  379  16/37   ANNE HEFFERNAN          41 F BRIGHTWATERS         NY 1:00:18  9:43 
  380  28/60   KAREN BRANNON           33 F BAYSIDE              NY 1:00:21  9:43 
  381  12/29   PAMELA RUADSERP         52 F FORT SALONGA         NY 1:00:23  9:43 
  382  24/31   LARRY REITER            59 M BABYLON              NY 1:00:28  9:44 
  383  13/29   MARY O'SHEA             50 F CENTERPORT           NY 1:00:38  9:46 
  384   3/10   MAUREEN THOMPSON        56 F BAY SHORE            NY 1:00:40  9:46 
  385  25/39   ROBERT WEIHS            51 M WEST ISLIP           NY 1:00:41  9:46 
  386  17/37   BRIGITTE RIZZO          41 F BOHEMIA              NY 1:00:45  9:47 
  387  27/34   CHRISTOPHER CALLAHAN    35 M BAYSIDE              NY 1:00:46  9:47 
  388  36/48   ANDREW MANZO            46 M WEST BABYLON         NY 1:00:48  9:47 
  389  28/34   MATTHEW DUNLEAVY        36 M WANTAGH              NY 1:00:50  9:48 
  390  18/37   DEBBIE SCACCO           43 F LONG BEACH           NY 1:00:51  9:48 
  391  29/60   KERRI BRUCKNER          34 F BAYPORT              NY 1:00:58  9:49 
  392  20/45   MARVLYN JNO-BAPTISTE    49 F BROOKLYN             NY 1:00:58  9:49 
  393  21/45   DORI IERVOLINO          47 F WHITESTONE           NY 1:01:01  9:50 
  394  30/60   LAUREN SMITH            31 F FARMINGDALE          NY 1:01:01  9:50 
  395  15/33   ERIN BONNER             28 F BABYLON              NY 1:01:04  9:50 
  396  19/37   SALY CURTO              44 F LINDENHURST          NY 1:01:07  9:51 
  397  31/60   ROSE SUMER              32 F FLORAL PARK          NY 1:01:07  9:51 
  398  32/60   AMY WHEELER             32 F OAK BEACH            NY 1:01:07  9:51 
  399  14/29   ANITA VONHIMMEL         52 F MASSAPEQUA           NY 1:01:14  9:52 
  400  33/60   MARITZA JERI            33 F BAY SHORE            NY 1:01:15  9:52 
  401   4/11   ARNOLD PANZER           65 M NORTH BABYLON        NY 1:01:19  9:52 
  402  11/23   JEN LILLIS              24 F WEST ISLIP           NY 1:01:24  9:53 
  403  34/60   ERIN JOHNSTON           30 F EAST NORTHPORT       NY 1:01:25  9:53 
  404  29/34   MICHAEL CABALES         36 M HAUPPAUGE            NY 1:01:38  9:56 
  405   9/13   ROBERT GOTTLIEB         63 M NEW YORK             NY 1:01:41  9:56 
  406  37/48   JAMES EGNER             49 M GREENLAWN            NY 1:01:44  9:57 
  407  22/45   MARTHA CARLIN           49 F WEST ISLIP           NY 1:01:47  9:57 
  408  35/60   LAURA SULLIVAN          31 F BABYLON              NY 1:01:48  9:57 
  409  22/28   ALEXANDER CHOPIN        33 M NEW YORK             NY 1:01:51  9:58 
  410   4/10   DOROTHEA MAZZA          55 F BELLMORE             NY 1:01:52  9:58 
  411  36/60   ELIZABETH BRYAN         33 F LINDENHURST          NY 1:01:52  9:58 
  412  25/31   CRAIG EAGAN             57 M ST.JAMES             NY 1:01:52  9:58 
  413  15/29   PATTI KRAFT             54 F HOLBROOK             NY 1:01:56  9:58 
  414   1/2    JOE CORDERO             75 M CENTRAL ISLIP        NY 1:02:01  9:59 
  415  14/14   EAMONN DOUGHERTY        19 M MASSAPEQUA           NY 1:02:05 10:00 
  416  23/28   KENNY SCHWAMB           34 M ISLIP                NY 1:02:08 10:00 
  417  16/33   BRIANA ECKERT           28 F FARMINGVILLE         NY 1:02:12 10:01 
  418   5/9    ESPERANZA FELICIANO     63 F CENTEREACH           NY 1:02:13 10:01 
  419  40/46   DOMENICK PALMERI        42 M WEST ISLIP           NY 1:02:14 10:01 
  420   5/11   FRANK CARILLO           68 M FREEPORT             NY 1:02:15 10:01 
  421  23/45   CHRISTINE AMODIO        46 F EAST ISLIP           NY 1:02:18 10:02 
  422  24/45   ANGELA BAER             45 F HOLTSVILLE           NY 1:02:19 10:02 
  423  20/37   SAMANTHA WHITTAKER      41 F BABYLON              NY 1:02:33 10:04 
  424  21/44   ISABEL WILIMCZYK        36 F COPIAGUE             NY 1:02:34 10:04 
  425  37/60   CAROLYN RICHARDSON      33 F PORT JEFFERSON STATI NY 1:02:52 10:07 
  426  14/18   BRTIDGET MASCOLO        17 F WEST ISLIP           NY 1:02:55 10:08 
  427  26/31   PETER MEIRS             56 M SYOSSET              NY 1:02:57 10:08 
  428   8/9    DEREK KISSANE           15 M WEST ISLIP           NY 1:03:02 10:09 
  429  26/39   JAMES ONEILL            50 M PLAINVIEW            NY 1:03:03 10:09 
  430  21/37   KERI HOYT               40 F AQUEBOGUE            NY 1:03:10 10:10 
  431  41/46   MATT ICHOLSOIN          41 M AMITYVILLE           NY 1:03:12 10:11 
  432  22/37   TRISH SCANLON           44 F BABYLON              NY 1:03:16 10:11 
  433  16/29   LORETTA DIONISIO        53 F LONG BEACH           NY 1:03:23 10:12 
  434  24/28   BRIAN MILLS             34 M BABYLON              NY 1:03:26 10:13 
  435  30/34   BRIAN COFFEY            39 M LONG BEACH           NY 1:03:26 10:13 
  436  10/13   JOE LAFEMINA            63 M SAYVILLE             NY 1:03:28 10:13 
  437  11/13   JOE D'AGOSTINO          64 M HOLBROOK             NY 1:03:30 10:14 
  438  22/44   NANCY PICCIRILLI        39 F SEAFORD              NY 1:03:30 10:14 
  439  25/45   DAWNMARIE DILLON        45 F DEER PARK            NY 1:03:48 10:16 
  440  38/60   KELLY MALTMAN           34 F EAST ISLIP           NY 1:03:53 10:17 
  441   5/10   ELLEN MALTMAN           55 F EAST ISLIP           NY 1:03:54 10:17 
  442  38/48   DAVID STERN             49 M CENTEREACH           NY 1:03:54 10:17 
  443  27/39   TOM MCKEOWN             52 M PLANO                TX 1:03:59 10:18 
  444  28/39   HENRY HEALY             51 M SEAFORD              NY 1:04:05 10:19 
  445  39/60   STEFANA MULLER          32 F BABYLON              NY 1:04:05 10:19 
  446  23/37   JAMIE COPPOLA           40 F RONKONKOMA           NY 1:04:06 10:19 
  447  23/44   KELLY VIAR              38 F WEST ISLIP           NY 1:04:09 10:20 
  448  17/33   LAURA CARBERRY          27 F BABYLON              NY 1:04:11 10:20 
  449  24/44   WENDY SYLVESTER         36 F EAST ISLIP           NY 1:04:13 10:21 
  450  18/33   DIANA MULHALL           25 F WEST BABYLON         NY 1:04:14 10:21 
  451  19/33   CAROLINE SORBARA        26 F LYNBROOK             NY 1:04:15 10:21 
  452  26/45   ELLEN DUNN              45 F MASSAPEQUA           NY 1:04:16 10:21 
  453  25/44   KAREN SCHMITT           37 F NORTH BABYLON        NY 1:04:19 10:21 
  454  12/13   KENNETH LOCKHART        64 M WEST BABYLON         NY 1:04:24 10:22 
  455  29/39   BOB ARCURI              50 M SHIRLEY              NY 1:04:25 10:22 
  456  40/60   THERESA MCCORMACK       34 F LEVITTOWN            NY 1:04:27 10:23 
  457  12/23   LAURA CARROLL           24 F COMMACK              NY 1:04:32 10:24 
  458  20/33   ILENE DRUCKER           25 F NEW YORK             NY 1:04:32 10:24 
  459  13/23   JACQUELYN MULHERN       24 F COMMACK              NY 1:04:32 10:24 
  460  21/33   JENNIFER CARROLL        26 F DEER PARK            NY 1:04:32 10:24 
  461  42/46   ED HOWE                 44 M DEER PARK            NY 1:04:39 10:25 
  462  41/60   ANDREEA GRAY            34 F VALLEY STREAM        NY 1:04:50 10:26 
  463  17/29   CINDY CARLSON           54 F MERRICK              NY 1:04:52 10:27 
  464  22/33   JAMIE FRAGALE           26 F WARWICK              NY 1:04:54 10:27 
  465  24/37   LINDA FESTA             42 F LINDENHURST          NY 1:05:12 10:30 
  466   6/10   ANN DEMOTT              58 F SAYVILLE             NY 1:05:12 10:30 
  467  42/60   ASHLEY PARZERO          30 F CHICAGO              IL 1:05:18 10:31 
  468  31/34   DANIEL KOSSOW           38 M LYNBROOK             NY 1:05:23 10:32 
  469  43/60   BRIANNE SCHILT          34 F BABYLON              NY 1:05:25 10:32 
  470  43/46   PETER LANKOWICZ         43 M SAYVILLE             NY 1:05:30 10:33 
  471  22/25   MATTHEW HARRIS          26 M PLAINVIEW            NY 1:05:33 10:33 
  472  18/29   ALLISON GREENMAN        54 F BABYLON              NY 1:05:35 10:34 
  473  19/29   CECELIA MANNO           53 F NORTH BABYLON        NY 1:05:37 10:34 
  474  26/44   MICHELE XIKIS           38 F SELDEN               NY 1:05:41 10:35 
  475  27/44   LOURDES FLORES          37 F PORT WASHINGTON      NY 1:05:41 10:35 
  476  27/45   FRANCES AHERN           47 F BRIGHTWATERS         NY 1:05:44 10:35 
  477  28/44   LEANNE STEINWALL        37 F PLAINVEIW            NY 1:05:58 10:37 
  478  23/33   MARIE TRAVIS            26 F HOLTSVILLE           NY 1:06:03 10:38 
  479   7/10   JOANNE PALISI           58 F EASTPORT             NY 1:06:05 10:38 
  480  29/44   CAROLINA BARUFALDI      35 F HOLBROOK             NY 1:06:13 10:40 
  481  44/60   JESSICA MONTESINO       33 F HOLBROOK             NY 1:06:13 10:40 
  482  30/39   PETER DALY              50 M WEST ISLIP           NY 1:06:13 10:40 
  483  28/45   MARY CIGLIANO           49 F WEST ISLIP           NY 1:06:14 10:40 
  484  32/34   ATUL PAI                38 M WEST BABYLON         NY 1:06:15 10:40 
  485  27/31   KEVIN TUNNEY            55 M SELDEN               NY 1:06:18 10:41 
  486  20/29   MARIA BASILE-FARASH     54 F WEST BABYLON         NY 1:06:21 10:41 
  487  30/44   DANIELLE NICOL          39 F HUNTINGTON STATION   NY 1:06:26 10:42 
  488   7/12   MARLANA KRULISH         15 F BABYLON              NY 1:06:35 10:43 
  489  23/25   STEVEN MASCIALE         28 M BAY SHORE            NY 1:06:37 10:44 
  490  25/37   JOANNE MINEO            44 F BABYLON              NY 1:06:40 10:44 
  491   8/10   LINDA PARZERO           59 F GAHANNA              OH 1:06:42 10:44 
  492  31/39   DANIEL KISSANE          53 M WEST ISLIP           NY 1:06:45 10:45 
  493   1/1    ASPEN SOMMERS           09 F WASHINGTON           NC 1:06:48 10:45 
  494  25/28   STEPHEN MAYO            34 M MERRICK              NY 1:06:50 10:46 
  495  12/14   MICHAEL COLASACCO       22 M NORTH MASSAPEQUA     NY 1:06:53 10:46 
  496  31/44   KELLY LARKIN            35 F BAYSIDE              NY 1:06:55 10:46 
  497  21/29   DONNA DONOVAN           50 F HOLBROOK             NY 1:07:09 10:49 
  498  29/45   PATRICIA URBAN          48 F MEDFORD              NY 1:07:11 10:49 
  499  22/29   KATHLEEN EAGAN          52 F ST. JAMES            NY 1:07:17 10:50 
  500  26/37   COLLEEN CARLSEN         44 F BABYLON              NY 1:07:20 10:51 
  501  15/18   ANASTASIA ZWILLING      16 F MASSAPEQUA           NY 1:07:30 10:52 
  502  39/48   ALEX DOBOLI             47 M SMITHTOWN            NY 1:07:33 10:53 
  503  28/31   JOE OTTERS              59 M RONKONKOMA           NY 1:07:40 10:54 
  504  32/44   JENNIFER NOVELLI        38 F FARMINGDALE          NY 1:07:42 10:54 
  505  45/60   ALLISON BRIDGES         32 F BABYLON              NY 1:07:46 10:55 
  506  13/14   KARL CONLEY III         24 M OAKDALE              NY 1:07:59 10:57 
  507  32/39   ROBERT CIGLIANO         50 M WEST ISLIP           NY 1:08:04 10:58 
  508  30/45   KAREN CASTRO            46 F WEST ISLIP           NY 1:08:09 10:58 
  509  27/37   ANDREA INGARAMSTRE      40 F NORTH BABYLON        NY 1:08:12 10:59 
  510  46/60   KATIE JOOS              31 F SHOREHAM             NY 1:08:13 10:59 
  511  44/46   CHARLIE RUVOLA          41 M LAKE RONKONKOMA      NY 1:08:27 11:01 
  512   8/12   JANIS CUIFFINI          13 F WEST ISLIP           NY 1:08:31 11:02 
  513  47/60   THERESA CAPPADORA       30 F BAYSHORE             NY 1:08:35 11:03 
  514  33/44   CATHERINE XIKIS         38 F SELDEN               NY 1:08:39 11:03 
  515  29/31   LAWRENCE RYAN           56 M BABYLON              NY 1:08:45 11:04 
  516  24/33   JACALYN JOYCE           27 F BABYLON              NY 1:08:48 11:05 
  517  25/33   MAUREEN PRATO           26 F NORTH MASSAPEQUA     NY 1:08:48 11:05 
  518  26/33   LAUREN SCHLENDORF       25 F MERRICK              NY 1:08:48 11:05 
  519  31/45   YVONNE FLEMING          47 F BABYLON              NY 1:08:57 11:06 
  520  34/44   JENN MCMACKIN           36 F SAYVILLE             NY 1:09:03 11:07 
  521  32/45   MICHELLE LAUTATO        45 F MILLER PLACE         NY 1:09:20 11:10 
  522  33/34   DAVE LIAO               39 M BROOKLYN             NY 1:09:30 11:12 
  523  35/44   EMILY CUNHA             35 F MINEOLA              NY 1:09:35 11:12 
  524  36/44   JENNIFER RUEB           38 F WEST ISLIP           NY 1:09:40 11:13 
  525   6/9    KATHY GUADARRANNA       61 F COPIAGUE             NY 1:09:46 11:14 
  526   6/11   DAVID SCHNEIDMAN        65 M MELVILLE             NY 1:09:52 11:15 
  527   9/9    NICOLAS TOUMBACARIS     15 M WEST BABYLON         NY 1:09:53 11:15 
  528  24/25   DANIEL HARMAN           26 M BABYLON              NY 1:10:09 11:18 
  529  23/29   LISA HOFFMAN            51 F WEST BABYLON         NY 1:10:17 11:19 
  530  33/39   MICHAEL MCGINNISS       52 M HUNTINGTON           NY 1:10:18 11:19 
  531  40/48   PAUL MCGINNISS          49 M MASSAPEQUA           NY 1:10:19 11:19 
  532   9/10   JOELLEN ELSENER         55 F DEER PARK            NY 1:10:30 11:21 
  533  26/28   ANDREW CORY             34 M ROCKVILLE CENTRE     NY 1:11:01 11:26 
  534   7/11   ANTHONY INZIRILLO       68 M SELDEN               NY 1:11:02 11:26 
  535  45/46   DANIEL RIOS             43 M WEST BABYLON         NY 1:11:08 11:27 
  536  41/48   THOMAS MCGOVERN         45 M EAST ISLIP           NY 1:11:09 11:27 
  537  27/33   MELODY BUTLER           27 F LINDENHURST          NY 1:11:26 11:30 
  538  33/45   NANETTE CECCHI          48 F WEST BABYLON         NY 1:11:36 11:32 
  539  42/48   GREG AHMAD              47 M BRIGHTWATERS         NY 1:11:36 11:32 
  540  34/45   JOANNE CALDARELLI       46 F LONG BEACH           NY 1:11:37 11:32 
  541  14/14   CHRIS DIGREGORIO        24 M BABYLON              NY 1:11:38 11:32 
  542  48/60   TARA DIGREGORIO         32 F WEST BABYLON         NY 1:11:39 11:32 
  543  24/29   NANCY BEATTIE           53 F SHIRLEY              NY 1:11:51 11:34 
  544   1/1    GEORGE DEVOE            81 M HAUPPAUGE            NY 1:12:08 11:37 
  545  28/33   SARAH ANDERSEN          29 F WEST ISLIP           NY 1:12:13 11:38 
  546   8/11   PAUL FETSCHER           67 M LONG BEACH           NY 1:12:23 11:39 
  547  35/45   PATRICE HINES           47 F LINDENHURST          NY 1:12:29 11:40 
  548  36/45   CAROL SLOANE            47 F LINDENHURST          NY 1:12:37 11:42 
  549  27/28   ROBERT MCGRATH          34 M WEST ISLIP           NY 1:13:19 11:48 
  550  37/45   DONNA SQUIRES           46 F NORTH BABYLON        NY 1:13:25 11:49 
  551  49/60   MARY DONNELLY           34 F BABYLON              NY 1:13:26 11:50 
  552  43/48   JASON NIGRO             45 M SEAFORD              NY 1:13:37 11:51 
  553  28/37   JOANN NIGRO             43 F SEAFORD              NY 1:13:37 11:51 
  554  29/37   JACQUELINE MCKEOWN      42 F BABYLON              NY 1:13:50 11:53 
  555  30/37   CAROLYNE AYERS          41 F NORTHPORT            NY 1:13:53 11:54 
  556  46/46   DANIEL HERRERA          40 M LEVITTOWN            NY 1:13:56 11:54 
  557  10/10   MICHELLE GROVER         56 F WEST ISLIP           NY 1:13:58 11:55 
  558  29/33   JENNIFER HOWARD         28 F NORTH BABYLON        NY 1:13:59 11:55 
  559  25/25   ANTHONY SUMMO           25 M LINDENHURST          NY 1:13:59 11:55 
  560  50/60   DANIELLE MILOVCK        33 F MASSAPEQUA           NY 1:14:06 11:56 
  561  14/23   SHANNON CONLEY          21 F BOHEMIA              NY 1:14:24 11:59 
  562   9/11   BILL YOUNG              69 M WEST ISLIP           NY 1:14:48 12:03 
  563  15/23   SARAH CONCA             22 F FLINT                MI 1:14:59 12:04 
  564  34/39   MARK CONCA              51 M MASSAPEQUA PARK      NY 1:14:59 12:04 
  565  44/48   ALAN MACLEOD            48 M BABYLON              NY 1:15:34 12:10 
  566  30/33   AMY KEYES               28 F EAST PATCHOGUE       NY 1:15:54 12:13 
  567  38/45   ERIN O'LEARY            47 F WEST BABYLON         NY 1:15:59 12:14 
  568  31/37   TRACY ROBINSON          40 F SMITHTOWN            NY 1:16:06 12:15 
  569  16/23   ALEXANDRA BUSHERY       24 F NEW YORK             NY 1:16:11 12:16 
  570  35/39   CHRIS DENNERLEN         53 M NORTH BABYLON        NY 1:16:18 12:17 
  571  45/48   SEAN MURPHY             48 M ROCKVILLE CENTRE     NY 1:16:24 12:18 
  572  32/37   JULIE NICHOLSON         42 F AMITYVILLE           NY 1:16:33 12:20 
  573  51/60   LISETTE VILMENAY        32 F HOLBROOK             NY 1:16:33 12:20 
  574  37/44   KELLY RIOS              35 F WEST BABYLON         NY 1:16:35 12:20 
  575  46/48   GERARD BURK             48 M EAST ISLIP           NY 1:16:40 12:21 
  576  39/45   ANNAMARIA FAVAROLO      47 F WEST ISLIP           NY 1:16:47 12:22 
  577  52/60   HEATHER HOLMAN          33 F LINDENHURST          NY 1:16:50 12:22 
  578  34/34   STEPHEN SPRAGUE         35 M OCEANSIDE            NY 1:17:03 12:24 
  579  33/37   KIM SKILLEN             41 F WEST BABYLON         NY 1:17:12 12:26 
  580   9/12   TYLER RUEB              13 F WEST ISLIP           NY 1:17:15 12:26 
  581  10/12   SHANNON OHORA           12 F WESTISLIP            NY 1:17:16 12:26 
  582  17/23   MAURA TUNNEY            23 F SELDEN               NY 1:17:16 12:27 
  583  36/39   WAYNE DONOVAN           52 M HOLBROOK             NY 1:17:19 12:27 
  584  38/44   GIGI BECKER             39 F HUNTINGTON STATION   NY 1:17:54 12:33 
  585  39/44   JOY SPARANO             38 F CENTEREACH           NY 1:18:21 12:37 
  586  53/60   KIM O'CONNOR            32 F WADING RIVER         NY 1:18:43 12:41 
  587  54/60   ALISE SELVAGGIO         32 F NORTH BABYLON        NY 1:18:48 12:41 
  588  37/39   PHILIP DUNNE, SR.       50 M LLOYD HARBOR         NY 1:19:01 12:43 
  589  40/45   MARIA CROWLEY           45 F GREENLAWN            NY 1:19:19 12:46 
  590  30/31   JAMES MITCHELL          58 M BABYLON              NY 1:19:38 12:49 
  591  41/45   ELLEN CARAVELLA         48 F WANTAGH              NY 1:19:41 12:50 
  592  25/29   MARGARET GELORMINO      53 F WEST BABYLON         NY 1:19:57 12:52 
  593  55/60   MEGHAN ASSANTE          31 F HICKSVILLE           NY 1:20:06 12:54 
  594  31/33   JENNIFER ANDREWS        29 F HICKSVILLE           NY 1:20:07 12:54 
  595  42/45   DOROTHY MCKEOWN         48 F WILMINGTON           DE 1:20:21 12:56 
  596  56/60   HEATHER MCBRIDE         31 F ISLIP                NY 1:20:58 13:02 
  597  16/18   KRISTEN MCGOVERN        19 F BABYLON              NY 1:21:04 13:03 
  598  17/18   JESSICA TORRENT         18 F SEAFORD              NY 1:21:04 13:03 
  599  40/44   JACQUELINE FITZHARRIS   35 F WEST ISLIP           NY 1:21:12 13:04 
  600  47/48   MICHAEL MASCIALE        48 M BAY SHORE            NY 1:21:40 13:09 
  601  26/29   TERESA CONLEY           50 F OAKDALE              NY 1:21:42 13:09 
  602  41/44   GENEVIEVE O'CONNOR      39 F NORTHPORT            NY 1:21:55 13:11 
  603  57/60   MINDI DELEARY           34 F HAUPPAUGE            NY 1:21:56 13:11 
  604  18/23   CAITLIN KISSANE         21 F WEST ISLIP           NY 1:21:59 13:12 
  605  58/60   CRYSTAL FREYER          30 F BABYLON              NY 1:22:01 13:12 
  606  34/37   LAURA SCHWARTZ          42 F BAY SHORE            NY 1:22:04 13:13 
  607  19/23   KENLEY WOODS            24 F ELMONT               NY 1:22:19 13:15 
  608   1/1    WENDY BURNS             72 F FLUSHING             NY 1:22:36 13:18 
  609  38/39   JOHN V MUZIO JR.        52 M BAYPORT              NY 1:22:48 13:20 
  610  20/23   NICOLE RINALDI          22 F BY SHORE             NY 1:23:09 13:23 
  611  32/33   KARA HAPPICH            28 F WEST BABYLON         NY 1:23:24 13:26 
  612  27/29   KERIN ENGEL             54 F LINDENHURST          NY 1:23:26 13:26 
  613  18/18   ALY CONLEY              17 F OAKDALE              NY 1:23:57 13:31 
  614  42/44   MONIFA ASH              39 F SHIRLEY              NY 1:24:10 13:33 
  615  35/37   TONI ANN DELUCA         40 F ISLIP TERRACE        NY 1:24:39 13:38 
  616  59/60   COURTNEY DEFAZIO        33 F WEST BABYLON         NY 1:25:02 13:41 
  617  21/23   MEREDITH STEIN          24 F CENTERPORT           NY 1:25:13 13:43 
  618  28/29   COLLETTE RYAN           54 F BABYLON              NY 1:26:03 13:51 
  619  11/12   ADRIANNA HOFFMAN        13 F WEST ISLIP           NY 1:26:23 13:54 
  620  12/12   EMMA HAMPEL             13 F WEST ISLIP           NY 1:26:23 13:55 
  621   7/9    LINDA J. SIMON          60 F JERICHO              NY 1:27:07 14:02 
  622  36/37   ALANNA DELACRAUSAZ      40 F WEST BABYLON         NY 1:27:08 14:02 
  623  31/31   GORDON DOLLACK          59 M NORTH BABYLON        NY 1:27:39 14:07 
  624  22/23   CHRISTY MAY             21 F LINDENHURST          NY 1:28:19 14:13 
  625  43/45   MARY JEAN LOGAN         49 F MASSAPEQUA           NY 1:29:01 14:20 
  626  23/23   CASEY LOGAN             21 F MASSAPEQUA           NY 1:29:06 14:21 
  627  33/33   JENNIFER GUADRON        29 F BRENTWOOD            NY 1:29:09 14:21 
  628  39/39   FRANK MCKENNA           54 M LEVITTOWN            NY 1:30:38 14:35 
  629  60/60   MEGAN O'NEILL           30 F BLUE POINT           NY 1:31:02 14:39 
  630  48/48   FREDERICK BENLEIN       48 M FARMINGDALE          NY 1:33:40 15:05 
  631   2/3    BARBARA SCHEIBER        65 F OAKDALE              NY 1:33:46 15:06 
  632  44/45   CARLEEN TUNNEY          49 F SELDEN               NY 1:35:50 15:26 
  633  13/13   JOHN WENCH              64 M NORTH BABYLON        NY 1:36:22 15:31 
  634   8/9    GAIL WENCH              62 F NORTH BABYLON        NY 1:36:29 15:32 
  635  37/37   MICHELE CHOPIN          42 F WEST ISLIP           NY 1:36:58 15:37 
  636  28/28   ALFRED REICHENBACH      32 M WEST ISLIP           NY 1:37:00 15:37 
  637   2/2    FRANK MARTIN            78 M WEST BAY SHORE       NY 1:39:06 15:57 
  638  43/44   TRACEY JOHN             37 F NY                   NY 1:39:13 15:58 
  639  45/45   DAWN FERRUGGIARI        48 F WEST ISLIP           NY 1:39:16 15:59 
  640  44/44   RONIT TAL               35 F HUNTINGTON           NY 1:40:01 16:06 
  641  10/11   DON METZNIK             65 M WEST ISLIP           NY 1:41:09 16:17 
  642   3/3    MARIAN METZNIK          65 F WEST ISLIP           NY 1:41:10 16:17 
  643  11/11   HENRI DELMAR            66 M BRENTWOOD            NY 1:44:44 16:52 
  644  29/29   DEBORAH GRIFFIN         53 F EAST ISLIP           NY 2:03:39 19:54 
  645   9/9    JEANETTE PANZER         64 F NORTH BABYLON        NY 2:03:47 19:56 

2014 10K Dirty Sock Run Race Results | 2013 10K Dirty Sock Run Race Results | 2012 10K Dirty Sock Run Race Results

2011 10K Dirty Sock Run Race Results | 2010 10K Dirty Sock Run Race Results | 2009 10K Dirty Sock Run Race Results

2008 10K Dirty Sock Run Race Results | 2007 10K Dirty Sock Run Race Results | 2006 10K Dirty Sock Run Race Results

Dirty Sock Run Photo Gallery

Thank you to all of our Sponsors!

Directions to the Dirty Sock Run

Parking on Locust Avenue: Take Route 109 East to Locust Avenue make at Left on Locust Avenue. The Parking lot is next to the ball field. Walk to registration and race start by using foot path to Park Avenue school.

GET DIRECTIONS